Aşağıda Bulunan Soruları Sizin İçin Yanıtlıyorum.

Sizlere faydalı olabileceğini düşünüyoruz.


Dönüştürülen Dosyaların Yada Dönüştürmek Amacıyla Sitemize Yüklenen Dosyalar Sunucumuzda Saklanıyor mu ?

Bu sorunun cevabı elbette hayır. Web sitemize yüklendiğiniz dosyalarınız ve dönüşüm sonrasında ortaya çıkan dosya hassas verilerin korunması amacıyla dönüşüm işleminin hemen ardından sunucumuzdan silinmektedir.

Yüklediğiniz Dosyaların Güvenliği Nasıl Sağlanıyor ?

Web sitemize yüklediğiniz tüm dosyalar https/SSL kullanılarak web sitemize gönderilmiş olup, tüm dosyanızın içeriği uçtan uca şifrelenmektedir. Bu işlemlerin uygulanması sayesinde dosyalarınız cihazınızdan sunucumuza güvenli bir şekilde aktarılır ve bu işlemler çoğu kurumsal veri gizliliği politikasını karşılar. Kısaca anlatılmak istenirse, dosyalarınız mümkün olduğunca güvenli bir şekilde sunucumuza taşınır ve işlenir. Web sitemiz AB Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) isimli dünyanın en katı güvenlik standartına uygun şekilde programlanmıştır.


Kullanabilmek İçin Ne Tür Sistem Gereksinime İhtiyaç Duyuyoruz ?

Web sitemizde bulunan araçları online olarak kullanabilmek için bir web tarayıcısı dışında hiçbir şeye ihtiyacınız yoktur. Masaüstü uygulamamızı kullanabilmek için ise çok temel sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymaktayız. Windows 7 ve üzeri bir işletim sistemini destekleyen her türlü bilgisayarda masaüstü yazılımımızı çalıştırıp kullanabilirsiniz.

Dönüşüm İşlemi İçin Abonelik Yada Üyeliğe Gerek Var mı?

Web sitemizi online olarak kullanmak için herhangi bir üyelik yada abonelik şartına uymanıza gerek kalmaksızın istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Masaüstü uygulamamızı ise üyelik alarak kullanabilirsiniz.


Dosyalarımı nasıl sitenize yükleyip dönüştürebilirim ?

Web sitemizde bulunan araçlar çok sade ve açık şekilde, herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Dosyanızı dönüştürmek için seçmiş olduğunuz bir aracın dönüşüm alanına dosyanızı sürükleyip bırakarak yada dosya seç butonu vasıtasıyla dosyanızı seçiniz ve ardından dönüştür butonuna basınız. Bu işlemlerin ardından dönüşüm işlemininin aşamasını size gösteren bir kutucuk belirecek olup bu işlem tamamlandığında indirme butonunu göreceksiniz ve dosyanızı indirebileceksini.

Resim/Fotoğraf Formatındaki Bir Belgeyi Seçilebilir Metin Halinde İStediğim Formata Dönüştürebilirmiyim ?

Tabikide dönüştürebilirsiniz. Ancak bu hususta bilmeniz gereken bazı detaylar var. Resim/Fotoğraf formatında bulunan evraklarınızda yer alan yazılar doğrudan tespit edilip istediğiniz formata aktarılmaz. Bu yazıları seçilebilir yazı formatına aktarmak için OCR(Optical Character Recognition) teknolojisi kullanılarak bir örüntü şeklinde belgeleriniz taranır. Taranan veriler aracımıza yüklemiş olduğunuz görselin kalitesine göre sonuç vermektedir. Yani yüklediğiniz fotoğrafta bulunan yazılar okunabilir ve açık olmalıdır. Örneğin el yazısı ile yazılmış bir evrakın resmini yüklediğinizde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.


Dosyaları Dönüştürme İşlemi Ne Kadar Sürede Tamamlanıyor ?

Web sitemize yüklediğiniz dosyaların içinde ne kadar çok kelime varsa dosyanızın dönüşüm işleminin süreside buna oranla değişecektir. Araçlarımız dönüştürmek istediğiniz dosyadaki her kelimenin özelliklerini kontrol eder ve bu özellikleri yeni dosya formatına kopyalamaya çalışır.

Dosyaları Saklamak ve Gerektiğinde Kullanmak İçin Bir Bulut Servisiniz Var mı ?

Bu sorunun cevabı hayır. Web sitemiz genel olarak devlet kurumlarında çalışan kişilerin kullanımını hedefleyerek geliştirildiği için, sitemize yüklenen belgelerin hassas içeriğe sahip olması nedeniyle bulut servislerine destek vermemekteyiz.