Excel - UDF Dosya Dönüştürücü

Microsoft Office Excel dosyalarınızı, UYAP Döküman Editörü tarafından kullanılmakta olan UDF formatına ücretsiz olarak dönüştürebilirsiniz.

Toplamda 368604 Dosya UDF'ye Dönüştürüldü.

Dönüştürmek istediğiniz Excel dosyasını aşağıdaki alana sürekleyin yada Dosya seç butonuna tıklayarak seçin.

Dosya Yükle

Excel dosyalarınızı Uyap Döküman Formatına(UDF) Dönüştürürken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Excel tablolarınızı UDF formatına sayfanın yapısını bozmadan dönüştürmek için aşağıdaki talimatlara göz gezdirebilirsiniz.


1) Excel dosyanız içerisinde filtre/süzgeç kullanılmış ise, Excel-UDF dönüşüm aracımız Excel dosyanız içerisinde kullandığınız filtreyi yok sayarak tüm verileri okuyacak ve dönüştürecektir. Excel dosyanızda bulunan filtreli verileri dönüştürmek istiyorsanız, bu verileri yeni bir Excel dosyasına aktararak dönüşüm işlemini başlatmanızı tavsiye ederiz.

2) UDF sayfaları Excel Worksheet gibi onlarca kolonu kapsayabilecek genişlikte değildir. Bu nedenle Excel dosyanızda bulunan sayfanın yönünü yataya çevirerek kolonların daha az sıkıştırılmasını sağlayabilirsiniz. Uyap Döküman Editörü'nde oluşturulacak tablolarınen fazla 8 kolona sahip olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, 8 kolondan daha yüksek kolon sayısına sahip Excel dosyalarının dönüştürülmesi sonucunda kolonların fazla sıkışık hale gelmesi nedeniyle istenilen sonucu elde edemeyebilirsiniz.

3) Microsoft Office Excel yazılımı ile Uyap Döküman Editörü arasındaki bir diğer fark ise "Hücre Birleştirme" özelliğidir. Excelde özgür bir şekilde tüm hücreleri satır ve sütun kısıtlaması olmadan birleştirebilirsiniz, Uyap Döküman Editörü'nde ise bu durum biraz daha farklıdır, Uyap Döküman Editörü'nde alt alta denk gelen satırların hücreleri arasında birleştirme işlemi yapılamamakta, bir satır üzerinde ki 2 hücre birleştirilmeye çalışıldığında ise tüm satırın birleştirildiği görülmektedir. Bu kapsamda; Excel dosyanızı UDF formatına dönüştürmekte kararlıysanız, alt alta gelen iki satırın hücreleri arasında birleştirme yapmamanızı tavsiye ederiz.

Excel & UDF Dönüştürme Aşamaları

Dönüştürmek istediğiniz Excel dosyanızı, seçim alanına sürükleyin yada dosya seç butununu kullanarak seçin ve "Dönüştür" butonuna basın. Daha sonrasında bir kutucuk açılacak ve size dönüşüm süreci hakkında bilgi verecektir. Son aşama olarak "İndir" butonuna basarak UDF olarak dönüştürülen dökümanı indirebilirsiniz.

Kişisel Verilerinizin Korunması

Web sitemiz SSL sertifikasına sahip olup, Excel dosyalarınızın içeriği yükleme aşamasında şifrelenmektedir. Dosyalarınızın güvenliğini sağlamak bizim için en önemli kriter olduğundan, dönüşüm işleminden hemen sonra dosyalarınız, kötü niyetli kişilerin eline geçmesine fırsat dahi vermeden silinmektedir.

En Kaliteli Excel - UDF Dönüştürme Aracı

Excel - UDF dönüştürme aracımız, ülkedeki en iyi en kaliteli Excel - UDF dönüştürme aracı olup, orjinal içeriğe en yakın şekilde dönüşüm işlemi sağlamaktadır. PDF ve Office yazılımları ile UYAP Döküman Editöründe bulunan tüm ortak özellikleri algılamakta ve dönüşüm işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Heryerden Erişim

Excel - UDF dönüştürme aracımız tamamen sunucularımız üzerinde çalışmakta olup, internete erişimi olan tüm cihazlar ile web sitemizi ziyaret edebilir ve cihazınıza hiçbir yazılım kurmadan anında dosyalarınızı dönüştürebilirsiniz.

En Hızlı Excel - UDF Dönüştürme Aracı

Excel dosyalarınızın içeriğini manuel olarak tek tek UYAP Döküman Editörü'ne aktarmayla uğraşmak yerine, ülkedeki en kaliteli ve en hızlı Excel - UDF dönüştürme aracını kullanarak çalışmalarınızda minimum 2 kat daha az zaman harcayın.

Kullanım Kolaylığı ve Sade Tasarım

Araçlarımız herkes tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olup, kafa karışıklığına neden olmaması için sade ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.